26 Aprila, 2024

Prijava

Real Madrid uz dosta muke do pobjede protiv Cadiza

Real Madrid je bio apsolutni favorit na ovom susretu, ali je pobjeda došla nešto teže nego što se očekivalo.

Nakon prvog poluvremena domaća ekipa imala je minimalnu prednost od 1:0, a gol je postigao Militao na asistenciju Kroosa u 40. minuti.

Vrijedi istaći i to da je u prvom poluvremenu viđeno čak pet žutih kartona, a od toga su tri kartona pokazana igračima Real Madrida.

U drugom poluvremenu viđena su još dva gola i to pojedan na obje strane. Prvo je Kroos golom u 70. minuti donio Realu vodstvo od 2:0.

Perez je pogodio u 82. minuti i smanjio na 2:1 i tako donio malu nadu svojim saigračima da mogu do iznenađenja i boda na ovoj utakmici.

U tome nisu uspjeli, te je na kraju pobjedu upisao Real Madrid, a konačan rezultat bio je 2:1 za domaći tim.

Vrijedi istaći i nevjerovatan promašaj koji je viđen u samoj završnici susreta. Luka Modrić je bio u prilici, ali je sa pet metara uspio promašiti prazan gol.

Nakon 14. kola Real Madrid je ostao na drugom mjestu sa 35 osvojenih bodova što je dva manje od vodeće Barcelone.

Sa druge strane Cadiz se naalzi na 19. mjestu i ima jedanaest osvojenih bodova, te im predstoji grčevita borba za opstanak.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i uključite se u našu Viber zajednicu.