23 Aprila, 2024

Prijava

Judo – Larisa Cerić na startu Svjetskog prvenstva u Dohi protiv predstavnice Turske

Na Svjetskom seniorskom prvenstvu u judou, koje se od 8. do 14. maja održava u Dohi (Katar), bosanskohercegovačke predstavnice Anđela i Aleksandra Samardžić okonačale su nastupe u svojim kategorijama, nakon što su u eliminacijama zabilježile tri pobjede.

Anđela Samardžić, nakon dvije pobjede u kategoriji do 57 kg, zaustavljena je u trećem kolu. Na startu takmičenja savladala je predstavnice Australije i Sirije, a nastup je završila nakon poraza od turske takmičarke.

U kategoriji do 70 kg Aleksandra Samardžić u 1. kolu je pobijedila predstavnicu Madagaskara, a u 2. kolu je zaustavljena od višestruke svjetske prvakinje Hrvatice Barbare Matić, koja je na kraju osvojila bronzanu medalju.

Najbolja bosanskohercegovačka judašica Larisa Cerić na borilište izlazi u subotu. U kategoriji više od 78 kg Cerić će za prvu protivnicu imati Turkinju Hilal Ozturk. Ukoliko savlada prvu prepreku bh. takmičarku u drugom kolu očekuje Nizozemka Marit Kamps.

Na Svjetskom prvenstvu učestvuje 657 takmičara i takmičarki, 343 u muškoj i 314 u ženskoj konkurenciji, iz 99 država.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i uključite se u našu Viber zajednicu.