29 Marta, 2024

Prijava

Deset poena zaostatka za košarkaše BiH nakon 20 minuta meča sa Francuzima

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine gubi od Francuske sa 34:44 nakon prvih 20 minuta utakmice četvrtog kola B-grupe Evropskog prvenstva.

Košarkaši BiH parirali su Francuzima veći dio poluvremena, bili su čak i bolji u prvih deset minuta, ali tu igru nisu krunisali nećim većim vodstvom zbog velikog broja grešaka u napadu i izgubljenih lopti, posebno pri pokušajima kontranapada.

S druge strane, Francuzi su rezultatski priključak držali zahvaljujući boljem skoku, a do prednosti su došli tek u drugom dijelu druge četvrtine. Zaustaviti su nekoliko napada bh. tima, s druge strane počeli su pogađati sa distance što je rezultiralo dvocifrenom prednošću nakon 20 minuta igre.

Najefikasniji u selekciji BiH bili su Halilović i Roberson sa po osam, Musa sa sedam i Atić sa šest poena.

U selekciji Francuske u strijelce se upisalo devet igrača a najefikaskniji su bili Poirier sa sedam i Huertel sa šest poena.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i uključite se u našu Viber zajednicu.